What is amaxophobia?

Strach zo šoférovania, označovaný tiež ako amaxofóbia, je typ fóbie, ktorá zahŕňa pretrvávajúci a intenzívny strach z riadenia vozidla. Vyznačuje sa výrazným utrpením pri pomyslení na vedenie vozidla, ako aj úsilím vyhnúť sa tejto aktivite. Niektorí ľudia pociťujú úzkosť alebo strach, keď sú pasažiermi v automobile, iní sa boja jazdy v konkrétnych situáciách, ako sú napríklad mosty, tunely, jazda v noci, pri vysokej rýchlosti, či zmena alebo zlučovanie jazdných pruhov.

What are the causes of amaxophobia?

Jednou z najbežnejších obáv spojených s touto fóbiou je strach z panického záchvatu počas jazdy. Ak postihnutí zažili pri šoférovaní záchvat paniky, je veľká pravdepodobnosť, že  potom majú výrazný strach z toho, že sa to stane znova. To vedie niektorých ľudí k tomu, že úplne prestali viesť vozidlo. Ďalšie príčiny nadmerného strachu zo šoférovania môžu zahŕňať aj predchádzajúce negatívne skúsenosti s dopravnými nehodami, zážitok stratenia sa na cestách, cestovanie v hustej premávke, sledovanie či účasť na dopravnej nehode, ale aj nedostatok dôvery vo vlastné vodičské schopnosti.

How can amaxophobia be reduced?

Vo VIRTUO poskytujeme klientom rýchlu úľavu od nadmerného strachu zo šoférovania. Využívame pri tom najefektívnejšie metódy overené vedeckým výskumom a praxou. Poskytovaním informácií o dôležitých procesoch v ľudskom organizme a zapojením inovatívnej technológie virtuálnej reality Vám pomôžeme získať kontrolu nad Vašim strachom už po pár sedeniach.

An important step on your new path to health is to realize that all physiological and psychological reactions in your body follow certain patterns. These patterns can be changed positively. Avoidant behavior is a habit that can be unlearned, too. In addition, you will acquire effective strategies that help you respond more calmly during unpleasant situations. Over the course of your sessions at VIRTUO, you gradually learn that anxiety-provoking situations are less dangerous than what they seem.

Findings from scientific research confirm that the sooner the affected individuals begin treatment, the more likely they are to get rid of this condition permanently.

Neváhajte a kontaktujte nás hneď.