Čo je amaxofóbia?

Strach zo šoférovania, označovaný tiež ako amaxofóbia, je typ fóbie, ktorá zahŕňa pretrvávajúci a intenzívny strach z riadenia vozidla. Vyznačuje sa výrazným utrpením pri pomyslení na vedenie vozidla, ako aj úsilím vyhnúť sa tejto aktivite. Niektorí ľudia pociťujú úzkosť alebo strach, keď sú pasažiermi v automobile, iní sa boja jazdy v konkrétnych situáciách, ako sú napríklad mosty, tunely, jazda v noci, pri vysokej rýchlosti, či zmena alebo zlučovanie jazdných pruhov.

Ako vzniká amaxofóbia?

Jednou z najbežnejších obáv spojených s touto fóbiou je strach z panického záchvatu počas jazdy. Ak postihnutí zažili pri šoférovaní záchvat paniky, je veľká pravdepodobnosť, že  potom majú výrazný strach z toho, že sa to stane znova. To vedie niektorých ľudí k tomu, že úplne prestali viesť vozidlo. Ďalšie príčiny nadmerného strachu zo šoférovania môžu zahŕňať aj predchádzajúce negatívne skúsenosti s dopravnými nehodami, zážitok stratenia sa na cestách, cestovanie v hustej premávke, sledovanie či účasť na dopravnej nehode, ale aj nedostatok dôvery vo vlastné vodičské schopnosti.

Ako dostať amaxofóbiu pod kontrolu?

Vo VIRTUO poskytujeme klientom rýchlu úľavu od nadmerného strachu zo šoférovania. Využívame pri tom najefektívnejšie metódy overené vedeckým výskumom a praxou. Poskytovaním informácií o dôležitých procesoch v ľudskom organizme a zapojením inovatívnej technológie virtuálnej reality Vám pomôžeme získať kontrolu nad Vašim strachom už po pár sedeniach.

Dôležitým krokom na Vašej novej ceste k zdraviu je uvedomiť si, že Vaše telesné a psychické reakcie v nepríjemných situáciách sa dejú podľa určitých vzorcov, ktoré je možné zmeniť. Vyhýbavé správanie je nefunkčný návyk udržujúci Vašu poruchu, ktorý sa v skutočnosti dá úspešne zmeniť. Taktiež Vás naučíme techniky, ktoré Vám pomôžu v nepríjemných situáciách reagovať pokojnejšie. Vo VIRTUO počas konzultácií postupne zistíte, že situácie spôsobujúce úzkosť sú v skutočnosti menej nebezpečné, ako sa na prvý pohľad zdá.

Vedecké výskumy potvrdzujú, že čím skôr postihnutí začnú s konzultáciami, tým vyššia je pravdepodobnosť, že sa tejto poruchy natrvalo a úplne zbavia.

Neváhajte a kontaktujte nás hneď.