What is aviophobia?

Aviophobia or fear of flying is one of the most common specific phobias, affecting about two to seven percent of the population. The diagnostic criteria for this phobia describe that people with aviophobia experience intense fear and anxiety while flying in an airplane or while waiting for departure, which is a response that is disproportionate to the actual danger. People suffering from this phobia also actively avoid flying. Overall, their phobia significantly impairs their quality of life.

Aj keď väčšina aviofobikov vie, že v skutočnosti nie je potrebné sa obávať a už len cesta na letisko autom je štatisticky nebezpečnejšia ako samotný let, ich strach stále pretrváva. Ľudia so strachom z lietania tak často vynakladajú nemalé finančné a časovo náročným úsilie len aby sa vyhli lietaniu. Pokým lietadlom ste v Londýne za približne dve hodiny, vlakom to z Bratislavy potrvá aj 20.

What are the causes of aviophobia?

Jedným z faktorov ktorý prispieva k nadmerného strachu z lietania môže byť príliš negatívna interpretácia leteckých havárií, ktoré máme možnosť vidieť v televízii alebo novinách. Aj neustále sa zvyšujúce bezpečnostné opatrenia na letiskách, dlhé čakanie v rade, telesné prehliadky či röntgenové skenery môžu u niektorých ľudí zintenzívniť pocit úzkosti. Rovnako však môžu k vzniku aviofóbie prispievať aj nepríjemné skúsenosti z minulosti, ako napríklad let so silnými turbulenciami. Naučené správanie ako reakcia na rodiča, ktorý sám prežíval v kontexte lietania úzkosť je tiež jedna z možných príčin vzniku tejto fóbie.

How can aviophobia be reduced?

Vo VIRTUO poskytujeme klientom rýchlu úľavu od nadmerného strachu z lietania. Využívame pri tom najefektívnejšie metódy overené vedeckým výskumom a praxou. Poskytovaním informácií o dôležitých procesoch v ľudskom organizme a zapojením inovatívnej technológie virtuálnej reality Vám pomôžeme získať kontrolu nad Vašim strachom už po pár sedeniach.

An important step on your new path to health is to realize that all physiological and psychological reactions in your body follow certain patterns. These patterns can be changed positively. Avoidant behavior is a habit that can be unlearned, too. In addition, you will acquire effective strategies that help you respond more calmly during unpleasant situations. Over the course of your sessions at VIRTUO, you gradually learn that anxiety-provoking situations are less dangerous than what they seem.

Findings from scientific research confirm that the sooner the affected individuals begin treatment, the more likely they are to get rid of this condition permanently.

Neváhajte a kontaktujte nás hneď.