What is cynophobia?

Cynophobia alebo nadmerný strach zo psov predstavuje mimoriadne častú špecifickú fóbia. Aj keď sú v populácii fóbie z hadov a pavúkov ešte o niečo rozšírenejšie, pre priemerného človeka je oveľa pravdepodobnejšie, že sa v každodennom živote stretne so psami. Kynofóbia ako taká je vo veľa prípadoch veľmi nepríjemná porucha, ktorá priamo obmedzuje kontakt s priateľmi a príbuznými, ktorí vlastnia psa, čo má za dôsledok zníženie kvality života.

What are the causes of cynophobia?

Podľa evolučnej teórie mohla kynofóbia vzniknúť z prvotného strachu človeka z nebezpečných voľne žijúcich zvierat, ako sú vlci alebo medvede. Ďalší z možných dôvodov vzniku je negatívna skúsenosť so psami, či už dôsledkom intenzívneho šoku alebo priamej konfrontácie so psom, ako napríklad uhryznutie. K ďalšiemu spúšťaču tejto fóbie patrí aj tzv. modelové učenie – napríklad, keď si deti osvojili úzkostné správanie svojich rodičov.

How can cynophobia be reduced?

Vo VIRTUO poskytujeme klientom rýchlu úľavu od nadmerného strachu zo psov. Využívame pri tom najefektívnejšie metódy overené vedeckým výskumom a praxou. Poskytovaním informácií o dôležitých procesoch v ľudskom organizme a zapojením inovatívnej technológie virtuálnej reality Vám pomôžeme získať kontrolu nad Vašim strachom už po pár sedeniach.

An important step on your new path to health is to realize that all physiological and psychological reactions in your body follow certain patterns. These patterns can be changed positively. Avoidant behavior is a habit that can be unlearned, too. In addition, you will acquire effective strategies that help you respond more calmly during unpleasant situations. Over the course of your sessions at VIRTUO, you gradually learn that anxiety-provoking situations are less dangerous than what they seem.

Findings from scientific research confirm that the sooner the affected individuals begin treatment, the more likely they are to get rid of this condition permanently.

Neváhajte a kontaktujte nás hneď.