Čo je agorafóbia?

Agorafóbia alebo strach z verejných priestorov predstavuje neprimerané obavy, že sa postihnutý dostane do situácie z ktorej by mohlo byť nepríjemné alebo náročné uniknúť. Úzkosť sa tak môže objavovať v rozličných miestach ako supermarkety, nákupné centrá, električky, vlaky, lietadlá či letiská. Ľuďom trpiacim agorafóbiou sa však postupom času môže zdať hrozivé akékoľvek verejné miesto, dokonca aj prázdny park alebo tichá galéria. Aj samotný pobyt mimo domova tak môže predstavovať zdanlivo neprekonateľný problém.

To, čoho sa postihnutí obávajú, je zažiť v týchto situáciách panický záchvat a zostať vystavený jeho príznakom.

Ako vzniká agorafóbia?

Tak ako pri iných úzkostných poruchách je aj vznik agorafóbie spojený s viacerými potenciálnymi spúšťačmi. Odborníci na duševné zdravie sa domnievajú, že za vznikom tejto poruchy je v prvom rade nadmerný strach z fyzických a psychických príznakov úzkosti, alebo zo straty kontroly či strápnenia sa. Osoba s agorafóbiou sa tak cíti nútená vyhýbať sa potenciálne nebezpečným miestam, pretože sa bojí, že by v nich opäť mohla zažiť silnú úzkosť alebo záchvat paniky.

Ako dostať agorafóbiu pod kontrolu?

Vo VIRTUO poskytujeme klientom rýchlu úľavu od nadmerného strachu z pobytu na verejnosti a panických atakov. Využívame pri tom najefektívnejšie metódy overené vedeckým výskumom a praxou. Poskytovaním informácií o dôležitých procesoch v ľudskom organizme a zapojením inovatívnej technológie virtuálnej reality Vám pomôžeme získať kontrolu nad Vašim strachom už po pár sedeniach.

Dôležitým krokom na Vašej novej ceste k zdraviu je uvedomiť si, že Vaše telesné a psychické reakcie v nepríjemných situáciách sa dejú podľa určitých vzorcov, ktoré je možné zmeniť. Vyhýbavé správanie je nefunkčný návyk udržujúci Vašu poruchu, ktorý sa v skutočnosti dá úspešne zmeniť. Taktiež Vás naučíme techniky, ktoré Vám pomôžu v nepríjemných situáciách reagovať pokojnejšie. Vo VIRTUO počas konzultácií postupne zistíte, že situácie spôsobujúce úzkosť sú v skutočnosti menej nebezpečné, ako sa na prvý pohľad zdá.

Vedecké výskumy potvrdzujú, že čím skôr postihnutí začnú s konzultáciami, tým vyššia je pravdepodobnosť, že sa tejto poruchy natrvalo a úplne zbavia.

Neváhajte a kliknite sem.